Jak działa tzw. wszywka alkoholowa?

Jak działa tzw. wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w walce z nałogiem. To nieinwazyjny sposób leczenia uzależnienia od alkoholu, stosowany coraz częściej w Polsce. W artykule dowiesz się, jak działa ten mechanizm, jakie ma zalety oraz jak wygląda proces leczenia za pomocą wszywki alkoholowej.

Co to jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa, znana również jako implant alkoholowy, to środek wszczepiany podskórnie, zazwyczaj w okolicach barku pacjenta. Wszywka stopniowo uwalnia lek o nazwie disulfiram, który wpływa na organizm człowieka w taki sposób, że spożycie alkoholu staje się dla niego nieprzyjemne i wręcz niebezpieczne.

Disulfiram działa przez blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, co prowadzi do zatrucia organizmu trującymi produktami przemiany alkoholu. W efekcie osoba próbująca się napić odczuwa objawy takie jak nudności, bóle głowy czy kołatanie serca i szybko traci ochotę na kolejne drinki.

Dlaczego warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?

Wszywka alkoholowa może być skutecznym narzędziem w walce z uzależnieniem od alkoholu. Przede wszystkim swoją skuteczność zawdzięcza temu, że działa bez przerwy, przez okres od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od dawki leku zawartego w implancie.

Dzięki temu pacjent nie musi pamiętać o codziennym przyjmowaniu tabletek ani martwić się o opóźnienia w leczeniu. To także duża oszczędność czasu i energii zarówno dla pacjenta, jak i dla jego rodziny oraz terapeutów. Ponadto, wszywka alkoholowa Sochaczew jest mniej inwazyjna niż inne metody, takie jak leczenie szpitalne czy terapia grupowa.

Jak przebiega proces leczenia wszywką alkoholową?

Leczenie wszywką alkoholową rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem specjalistą w dziedzinie uzależnień, który oceni stan zdrowia pacjenta i zdecyduje o odpowiedniej dawce disulfiramu. Następnie przeprowadzany jest mało inwazyjny zabieg wszczepienia implantu pod skórę. Samo wszczepienie trwa zwykle około 30 minut i jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjent pozostaje pod opieką lekarza i psychoterapeuty, którzy monitorują jego postępy oraz ewentualne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia powikłań, wszywka alkoholowa może być łatwo usunięta, a leczenie kontynuowane innymi metodami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *